اطلاعیه وام دانشجویی نیمسال دوم 1403-1402

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام شهریه دانشجویی

دانشجویان متقاضی وام شهریه لازم است از تاریخ 1403/02/01 لغایت 1403/02/31 به سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی refah.swf.ir مراجعه و در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت وام دانشجوئی، نسبت به ثبت درخواست خود و بارگذاری مدارک لازم (سند تعهد محضری) در این سامانه اقدام نمایند. لازم به ذکر است پرداخت وام منوط به تامین اعتبار درخواستی از سوی صندوق رفاه دانشجویان می­باشد و زمان پرداخت و میزان مبلغ وام درخواستی به دانشجویان بر اساس زمان و اعتبار تخصیصی به دانشگاه خواهد بود.

ضمناارائه اصل مدرک تعهد محضری دانشجو و ضامنین، توسط دانشجویانی که در نیمسال تحصیلی جاری برای اولین بار تقاضای وام شهریه صندوق را دارند به دانشگاه الزامی می­باشد.

نشانی سامانه صندوق رفاه دانشجویان: refah.swf.ir

 

 

 
26 فروردین 1403
ادامه مطلب

اطلاعیه اعلام مهلت مجدد ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاك كشور سال 1403

پیرو اطلاعیه تاریخ 1402/12/27، به ‌اطلاع‌ متقاضيان ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ انتخاب سردفتر اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال 1403 می‌رساند، مهلت مجدد ثبت‌نام از روز چهار‌شنبه به‌تاريخ 1403/01/15 منحصراً از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org آغاز و در روز دو‌شنبه به‌تاريخ 1403/01/20 پايان مي‌پذيرد؛ لذا داوطلبان واجد شرایط مي‌توانند در مهلت مقرر براي شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمايند. ضمناً داوطلباني قبلاً ثبت‌نام اقدام نموده‌اند در صورت تمايل مي‌توانند در بازه زماني فوق نسبت به ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام کنند.
زمان برگزاري آزمون براي داوطلبان در روز پنجشنبه به‌تاريخ
1403/02/27 خواهد بود.

 

 
15 فروردین 1403
ادامه مطلب

اعلام نتیجه پذیرش براساس سوابق تحصیلی سراسری - بهمن ماه سال 1402

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام :

۱) ارسال تمام صفحات شناسنامه 
۲) ارسال پشت و روی کارت ملی 
۳) ارسال مدرک دیپلم
4) ارسال اسکن یک قطعه عکس 4*3
5) ارسال کارت پایان خدمت یا معافیت ( آقایان مشمول به سامانه خدمات الکترونیکی انتظامی به آدرس : https://sakha.epolice.ir مراجعه و پس از ثبت نام  و اخذ تاییدیه تصویر آن را ارسال نمایند)
6) تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آن 
7) تاییدیه تحصیلی اخذ کد رهگیری از سامانه :   https://emt.medu.ir  )
 
 

 

 

 


توجه : در صورت ناموفق بودن مراحل آنلاین، به صورت حضوری با در دست داشتن مدارک فوق به دانشگاه مراجعه نمایید.

آدرس : میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بین خیابانهای ادوارد براون و نصرت، کوچه مهر، پلاک 3

ایمیل جهت پاسخگویی :  Paziresh@nooretouba.ac.ir 

 
22 اسفند 1402
ادامه مطلب

"قابل توجه دانشجویانی که تاکنون موفق به ثبت نام و انتخاب واحد نشده اند"

📌با سلام و احترام؛
 
با توجه به موافقت شورای آموزشی دانشگاه با تمدید زمان انتخاب واحد از مورخ ۱۶ تا ۱۹ اسفندماه ، امکان ثبت نام در ترم جاری، انتخاب واحد و پرداخت شهریه فراهم شده است لازم است در اسرع وقت به سامانه امور آموزشی سما مراجعه و اقدام به ثبت نام و پرداخت شهریه فرمایید. بدیهی است درصورت عدم اقدام تا پایان مهلت تعیین شده به منزله انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد.

 

 
19 اسفند 1402
ادامه مطلب

📌 مراحل فارغ التحصیلی

- مدارک مورد نیاز جهت مراجعه به مؤسسه گرفتن مدرک :

 

1) اصل مدرک مقطع پیشین

2) کارت پایان خدمت

3)  ۴ قطعه عکس

4) مدارک شناسایی ( کارت ملی یا شناسنامه )

5) تاییدیه تحصیلی مقطع پیشین (دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرده اند٫ جهت دریافت تائیدیه تحصیلی به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس : estelam.iau.ir مراجعه نمایند.)

6) در صورتی که گواهی موقت کارشناسی ارشد و یا کارشناسی را قبلا اخذ نموده اید آن را به کارشناس فارغ التحصیلی تحویل داده و دانشنامه خود را دریافت نمایید.

 - مراحل صدور مدرک

پس از اتمام واحدها و نهایی شدن نمرات ،دانشجویانی که کلیه واحد های مصوب را گذرانده , جهت شروع فرایند تسویه حساب وارد  سامانه ی فارغ التحصیلی شده و اقدام به این امر می نمایند.

 مرحله اول : ثبت و درج مشخصات دانشجو در سامانه توسط کارشناسان آموزش می باشد. (نام کاربری : شماره دانشجویی - رمز عبور : کد ملی)

مرحله دوم : کارشناسان وضعیت پرونده فارغ التحصیل را بررسی و در صورت تکمیل بودن مدارک آموزشی، به مرحله تائید پرونده وارد می شوند. در غیر اینصورت مجددا به دانشجو برگشت داده و علت ارجاع در قسمت توضیحات اطلاع رسانی می شود.

مرحله سوم : کارشناسان وضعیت فارغ التحصیلی دانشجو را بررسی کرده و در صورت اتمام واحدها و ثبت نهایی نمرات ، در صورت تائید، اطلاعات فارغ التحصیلی را وارد می کنند. در غیر اینصورت مجددا به دانشجو برگشت داده و علت ارجاع در قسمت توضیحات اطلاع رسانی می شود.

مرحله چهارم : کارشناسان پس از امضا فرم فارغ التحصیلی درخواست مذکور را جهت تائید به مدیر آموزش ارسال می نمایند. در صورت تائید امضا خواهد شد و در غیر اینصورت مجددا به کارشناس مربوطه برگشت داده تا نقص آموزشی برطرف گردد.

مرحله پنجم: درخواست فارغ التحصیلی پس از امضا مدیر آموزش جهت تائید و امضا به معاونت آموزشی مؤسسه ارسال می گردد.

مرحله ششم : درخواست فارغ التحصیلی پس از امضا توسط معاون آموزشی، جهت تعیین تکلیف وضعیت مالی به واحد مالی ارسال می گردد که با تائید از سمت واحد مالی امضا شده و در غیر اینصورت مجددا به دانشجو برگشت داده و علت ارجاع در قسمت توضیحات اطلاع رسانی می شود.

مرحله هفتم : تائید و امضا واحد پژوهش ، انفورماتیک و امور دانشجویی می باشد که در صورت تکمیل نبودن در این واحدها مجددا به دانشجو برگشت داده و علت ارجاع در قسمت توضیحات اطلاع رسانی می شود.

لازم به ذکر است در واحد امور دانشجویی فارغ التحصیلان بهره مند از وام دانشجویی باید 10درصد وام مربوطه را در پورتال صندوق رفاه دانشجویی واریز نماید و در آن صورت درخواست ایشان امضا خواهد شد. و پس از آن معافیت تحصیلی صادر و در سامانه جهت بهره مندی فارغ التحصیل بارگذاری می شود .

و در مرحله آخر ثبت در سامانه سجاد جهت صدور مدارک مربوط به فارغ التحصیل می باشد .

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب

كارت شركت در آزمون وكالت مركز وكلا،كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه سال 1402 - نوبت دوم

کارت آزمون متقاضیان اخذ پروانه وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه نوبت دوم سال ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

آزمون وکالت قوه قضاییه نوبت دوم در سال ۱۴۰۲ بعدازظهر روز جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ در حدود ۵۰ شهر کشور برگزار خواهد شد. 

 

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب

📌 كارت شركت در آزمون كارشناسی ارشد و دكتری سال 1403 دوشنبه 30 بهمن منتشر می‌شود

- معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارت شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و آزمون مقطع دکتری (نیمه‌متمرکز) Ph.D»» سال 1403 از روز دوشنبه 30 بهمن ماه بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر علی صدر با اعلام این خبر افزود: آزمون ورودی مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در صبح و بعدازظهر روز جمعه ۴ اسفند ماه سال جاری و آزمون مقطع دکتری (نیمه‌متمرکز) Ph.D»» سال ۱۴۰۳ بعدازظهر روز جمعه ۴ اسفند ماه بر اساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در این آزمون‌ها برگزار خواهد شد.
وی در مورد جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۴۰۳، گفت: کارت شرکت در این آزمون‌ها از روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و داوطلبان لازم است بر اساس مشخصات شناسنامه‌ای و مشخصات ثبت‌نامی شامل شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند. برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.
معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در رشته امتحانی دوم نیز بوده‌اند نیز باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را نیز دریافت و پرینت نمایند و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت مراجعه کنند. زمان برگزاری آزمون رشته‌های شناور بعدازظهر روز جمعه به تاریخ ۴ اسفند ماه است.
وی افزود: ضرورت دارد داوطلبان گرامی برای اطلاع از جزئیات دریافت کارت و برگزاری آزمون، اطلاعیه‌های منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور را به دقت مطالعه کنند.

 

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب

📌 پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1402 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

- اطلاعیه اعلام تاریخ ثبت‌نام و انتخاب‌رشته برای شركت در مرحله پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1402 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی
 

بر اساس مصوبات سي و هفتمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو به تاريخ 1402/10/18مقرر شد برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌محل‌هايي که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسري سال 1402 ظرفيت آنها تکمیل نشده، پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي (معدل ديپلم) برای نوبت بهمن ماه انجام شود.
لذا به اطلاع متقاضيان ثبت‌نام و انتخاب‌رشته براي شركت در این مرحله مي‌رساند، ثبت‌نام و انتخاب‌رشته به صورت اينترنتي از روز سه‌‌شنبه به تاريخ 1402/11/03 آغاز و تا روز يکشنبه به تاريخ 1402/11/08 ادامه خواهد داشت.

لازم به توضیح است دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته حاوي شرايط و ضوابط پذيرش دوره مذکور از روز دو‌شنبه به تاريخ 1402/11/02 از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.
متقاضیان کدرشته‌محل‌های پذیرش با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی
azmoon.iau.ir مراجعه نمایند. 

 

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب

📌 تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو _ معلم برای دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳

- به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای مقاومت با اشاره به برگزاری موفق آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، گفت: آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ علی‌رغم تغییرات پیش بینی شده با همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلف به خوبی برگزار شد و خوشبختانه با اقدامات و هماهنگی‌های صورت گرفته شبهه‌ای به صورت منسجم و شبکه‌ای در این آزمون وجود نداشت ضمن اینکه با هماهنگی بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور مشکل مغایرت معدل داوطلبان پس از چند سال مرتفع شد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: داوطلبان برای ثبت‌نام آزمون سراسری ۱۴۰۳ یک کارپوشه یا پروفایل ایجاد می‌کنند و تمامی فرآیندهای آزمون از طریق همین کارپوشه پیگیری می‌شود. داوطلبان سال گذشته نیازی به ایجاد کارپوشه جدید ندارند و اطلاعات آنها در سیستم وجود دارد، اما باید ضمن ویرایش، ثبت نام خود را در کارپوشه تکمیل کنند.
وی با اشاره به تغییرات آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، تصریح کرد: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، سهم سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروه‌های آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ به میزان ۵۰ درصد با تأثیر قطعی است. 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه پذیرش برای رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ از طریق آزمون اختصاصی انجام خواهد شد، گفت: داوطلبان علاوه بر گروه‌های آزمایشی اصلی می‌توانند آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان را نیز انتخاب کنند و دفترچه سوالات اختصاصی آن جداگانه توسط داوطلبان پاسخ داده خواهد شد.
وی تأکید کرد: فردی که علاقه‌مند به شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان باشد باید در یکی از آزمون های گروه‌های پنجگانه شرکت کند. 
وی افزود: نتایج نهایی پذیرش در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان قبل از انتخاب رشته آزمون سراسری اعلام می‌شود. اگر داوطلب قبول شده باشد امکان پذیرش و ثبت‌نام در دانشگاه مذکور را دارد و البته در صورت تمایل به انصراف از قبولی این دانشگاه و یا عدم قبولی نیز به شرط آنکه که در آزمون سراسری در سایر گروه‌ها ثبت‌نام کرده باشد، می‌تواند در این گروه‌های آزمایشی انتخاب رشته کند و مانند سایر داوطلبان، رشته‌های سایر دانشگاه‌ها را انتخاب نماید.
دکتر پورعباس با اشاره به سایر تغییرات در آزمون سراسری، گفت: در آزمون سراسری ۱۴۰۳ علاوه بر اضافه شدن دفترچه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان به دفترچه های گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی، هنر و زبان‌های خارجی، داوطلبان منحصرا امکان ثبت نام در یکی از گروههای هنر یا زبان های خارجی را خواهند داشت. به عبارت دیگر امکان شرکت در دو گروه هنر و زبان به صورت همزمان وجود نخواهد داشت.
رئیس سازمان سنجش تأکید کرد: ثبت‌نام شرکت در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ از روز یکشنبه ۵ آذر ماه سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و تا ۱۱ آذر ماه ادامه خواهد داشت و نوبت اول آزمون سراسری و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود. داوطلبان توجه داشته باشند که آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم برای دانشگاه فرهنگیان تنها در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست خبری با تأکید بر اینکه تمامی داده‌های هر داوطلب در سامانه سازمان سنجش مشاهده شده و معتبر است، گفت: در سال جاری ۳۵ مورد کارنامه جعلی کاغذی از سوی داوطلبان ارائه شد که مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند و تأکید می‌کنیم انتشار کارنامه و اعلام قبولی تنها از طریق سامانه انجام می‌گیرد و کاغذی نیست و والدین فریب کارنامه ها یا معرفی نامه های جعلی کاغذی که توسط افراد سودجو جعل می‌شود را نخورند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به والدین توصیه کرد که داوطلبان را برای قبولی در یک رشته خاص تحت فشار قرار ندهند و استرس داوطلب را دوچندان نکنند و خاطرنشان کرد: خانواده‌های عزیز با ایجاد محیطی آرام می‌توانند داوطلبان را به سوی موفقیت در رشته‌های مورد علاقه آنها یاری کنند.

 

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب

📌 مهلت ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد سال 1403 تمدید شد

- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام در آزمون كارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1403 در تمام دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غير‌دولتي، دانشگاه آزاد اسلامي و بيست و نهمين دوره المپياد علمي دانشجويي كشور تا 17آبان ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبرگفت: ثبت نام درآزمون کارشناسی ارشد از 7 آبان ماه آغاز شده و تا به امروز 13 آبان ماه ادامه دارد که تاکنون بیش از 240 هزار متقاضی، در این آزمون ثبت نام کردند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: براي  داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، ترتيبي اتخاذ شده كه پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز،  بتوانند تا روز چهار‌شنبه  17 آبان به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني  www.sanjesh.org  مراجعه کرده و اقدام به ثبت‌نام نمایند.

وی تاکید کرد: ثبت‌نام داوطلبان فقط زمانی تکمیل شده است که در انتهای مراحل ثبت نام شماره پرونده ۷رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت کنند که باید هر داوطلب یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نام خود، تهیه و تا اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری کند.

دکتر پورعباس افزود: متقاضیانی که تاکنون در این آزمون ثبت نام کرده و کدپیگیری دریافت کردند، درصورت لزوم، صرفاً در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند. 

 

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب

📌 اطلاعیه انتخاب واحد مجدد1403-1402

- دانشجویان محترم با سلام:

 بنا به در خواست تعداد زیادی از دانشجویان مهلت انتخاب واحد متأخرین  از روز سه شنبه 28 شهریور تا 2مهر ماه تمدید شد.

 لازم به ذکر است : که شهریه باید در زمان انتخاب واحد پرداخت شود در غیر این صورت انتخاب واحد ظرف 48 ساعت حذف خواهد شد.

 توجه: مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. 

 

 
15 اسفند 1402
ادامه مطلب
فرم های نور طوبی
فهرست