موسسه آموزش عالی الکترونیکی نور طوبی

مهندسی فناوری اطلاعات - مدیریت سیستم های اطلاعاتی

170203034608 information technology header new

تعریف و هدف

تعریف و هدف

مهندسي فناوري اطلاعات رشته‌اي است كه هدف آن پر كردن فاصله بین علوم رايانه و كاربردهاي آن در کسب و کار و سازمانها می باشد. هدف از دوره کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات تربیت متخصصانی است که در زمینه مطالعه، طراحي، ساخت، راه‌اندازي، نگهداري سيستم‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري، جمع‌آوري، سازمان‌دهي، طبقه‌بندي، استفاده و انتقال اطلاعات تبحر لازم را داشته باشند. فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی پزشکی و فنی و مهندسی همچون مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و علوم کامپیوتر می توانند در این دوره شرکت کنند. امروزه فرصتهای ادامه تحصیل در مقطع دکترا تخصصی این رشته نیز در دانشگاه هاي معتبر کشور فراهم می باشد.

نقش و توانایی
دانش آموختگان این رشته با گذراندن دروسی فنی همچون شبکه های کامپیوتری، معماری نرم افزار، امنیت پایگاه داده ها و داده کاوی و نیز دروسی مدیریتی همچون برنامه ریزی استراتژیک، معماری سازمانی و برنامه ریزی منابع سازمانی می توانند به عنوان متخصصان سیستم های اطلاعاتی و مدیران فناوری اطلاعات در سازمانهای کشور ایفای نقش نموده و از مهارتها و توانایی های لازم جهت ارایه راه حل های تکنولوژیک در پاسخگویی به نیازهای سازمانهای امروزی برخوردار می باشند.

ضرورت و اهمیت
امروزه انقلاب فناوری اطلاعات به سرعت اجتماع، اقتصاد، فرهنگ و سياست جهان را دستخوش دگرگوني های زیادی نموده است و جهان را عملاً به يك دهكدة جهاني تبديل نموده است . از این رو بسیاری از کشورها از آن به عنوان موتور محرک رشد اقتصادی بهره برداری نموده اند. با توجه به ظهور روندهای جدید تکنولوژیکی در این حوزه همچون رایانش ابری، اینترنت اشیا، داده های عظیم و رسانه های اجتماعی انتظار می رود نیاز به فارغ التحصیلان این رشته در سازمانهای کشور بصورت روزافزون در حال افزایش باشد.

تعداد واحد درسی

تعداد واحد درسی

تعداد واحدهای درسی این دوره علاوه بر دروس جبرانی برابر 32 واحد به صورت زیر است:
1- دروس اصلی حداقل 15 واحد و حداکثر 18 واحد
2- دروس اختیاری حداقل 6 واحد و حداکثر 9 واحد
3- روش تحقیق و سمینار 2 واحد
4-پروژه 6 واحد *
*( دانشجویان آموزش محور 6 واحد دروس اختیاری یا اصلی می گذرانند در صورتی که که دانشجویان بعد از گذراندن دو نیمسال تحصیلی و داشتن شرایط پژوهش محوری، درخواست تغییر شیوه آموزشی داشته اند به جای دروس اختیاری، پروژه پایان نامه 6 واحد اخذ خواهند نمود.)

کارشناسان گروه

خانم مبینا نورانی
کارشناسی ارشد
مهندسی کامپیوتر -نرم افزار

شماره تماس:  09337845961

شهریه دروس

مالی

شهریه ثابت : 17,456,570

شهریه هر واحد نظری : 3,253,154

شهریه هر واحد عملی : 5,366,718

شهریه هر واحد پایان نامه : 10,841,651