در مجموعه آرشیو اخبار

دوره‌های ۲۰۱ و ۲۰۲ و ۲۰۳ کارآموزی قضایی تهران،‌ ۱۰ تیر شروع می‌شود
مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضائیه ضمن اعلام اسامی کارآموزان قضایی دوره‌های ۲۰۱ ، ۲۰۲ و ۲۰۳ مرکز تهران، زمان افتتاحیه و شرایط و مدارک جهت ثبت‌نام را به شرح ذیل اعلام کرد:
از داوطلبان محترم تصدی امر قضاء که برای شرکت در دوره‌های ۲۰۱ ، ۲۰۲ و ۲۰۳ کارآموزی قضایی مرکز آموزش تهران فراخوان شده‌اند تقاضا میشود در روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۴/۱۰ از ساعت ۹ صبح جهت تشکیل پرونده و شرکت در جلسه توجیهی به آدرس خیابان شریعتی، روبروی خیابان پلیس، جنب آتش نشانی، کوچه شهید احمدیان، بن‌بست آزادگان مراجعه نمایند. مدارک لازم جهت ثبت نام به شرح ذیل می‌باشد:
– ۶ قطعه عکس ۴*۳ رنگی جدید
– تصویر تمام صفحات شناسنامه خود و همسر (۲ سری)
– تصویر کارت ملی خود و همسر(۲ سری)
– تصویر گذرنامه خود و همسر (۲ سری)
– تصویر آخرین مدرک تحصیلی (۲ سری)
– تصویر کارت پایان خدمت (۲ سری)
– تصویر گواهی‌نامه آموزش‌های ICDL (مهارت‌های ۱ ، ۲ و ۷)
تذکر:
۱. کلاس‌های آموزشی دوره مطابق با برنامه‌ای که در جلسه توجیهی ارائه می‌گردد از ساعت ۱۴ بعد از ظهر مورخ ۹۶/۰۴/۱۰ تشکیل خواهد شد.
۲. عدم حضور در تاریخ یاد شده به منزله غیبت و انصراف از شرکت در دوره کارآموزی قضایی تلقی می‌شود.
۳. داشتن شماره حساب سیبای بانک ملی در زمان ثبت‌نام الزامی می‌باشد.

در مجموعه آرشیو اخبار

به نام خدا

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به اطلاع کلیه دانشجویان و مراجعین می رساند، موسسه آموزش عالی نورطوبی در روز چهارشنبه مورخ 96/04/07 تعطیل می باشد. لذا از شما تقاضا می گردد جهت انجام امور اداری خود از روز شنبه مورخ 96/04/10 به محل مؤسسه مراجعه نمایید.

 

روابط عمومی موسسه

96/04/04

در مجموعه آرشیو اخبار

بسمه تعالی

اطلاعیه در خصوص ترم تابستانی

بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان دوره کارشناسی مؤسسه که متقاضی ترم تابستانی 96-95 هستند می -رساند که مؤسسه ترم تابستانی برگزار نمی نماید. اما آن دسته از دانشجویانی که حداکثر 30 واحد درسی آنها جهت فراغت از تحصیل باقی مانده و با گذرانیدن (حداکثر 6 واحد) در ترم تابستانی سال جاری (96-95) و 24 واحد در ترم اول سال تحصیلی آتی 97-96 فارغ التحصیل می شوند، باید از روز شنبه مورخ 96/04/17 جهت درخواست و تکمیل فرم مهمانی در دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شخصاً به اداره آموزش مؤسسه مراجعه نمایند.

 

اداره آموزش مؤسسه آموزش عالی نور طوبی

96/04/04

 

در مجموعه آرشیو اخبار

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام کرد:
جزئیات برگزاری مصاحبه‌های دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی
پیرو انتشار اسامی دعوت‌شدگان به مصاحبه‌های دکتری تخصصی سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی، اطلاعیه حاوی جزییات مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری اختبار، متن این اطلاعیه به شرح زیر است.
درخصوص فرایند مصاحبه توجه داوطلبان را به نکات ذیل معطوف می‌دارد:
1– ارزیابی اولیه داوطلبان به منظور بررسی احراز شرایط دعوت به مصاحبه براساس نمره کتبی اکتسابی در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ در اولویت‌های چهل‌گانه انتخابی صورت گرفته است. در این حالت در صورتی که هر داوطلب در هر یک از انتخاب‌های چهل‌گانه خود حدنصاب نمره کتبی را کسب نموده باشد، برای انجام مصاحبه معرفی شده است. ملاک معرفی داوطبان دوره بدون آزمون کسب حدنصاب امتیاز حاصل از معدل برای دعوت به مصاحبه در رشته/محل‌های انتخابی می‌باشد.
2– در صورتی که داوطلب در یک رشته/گرایش در هر یک از واحدهای دانشگاهی سطح یک استان حائز شرایط دعوت به مصاحبه شده باشد تنها لازم است برای مصاحبه به واحد دانشگاهی (محل مصاحبه) که در کارنامه وی درج شده است مراجعه نماید. بدیهی است مصاحبه انجام شده در یک رشته/گرایش در هر استان ملاک پذیرش برای کلیه واحدهای دانشگاهی انتخابی فرد در سطح استان (در صورت احراز شرایط دعوت به مصاحبه) در آن رشته/گرایش خواهد بود.
3– داوطلبانی که در چند رشته/گرایش در یک استان دعوت به مصاحبه شده اند، لازم است برای هر رشته/گرایش مطابق زمان‌بندی اعلام شده از سوی واحد دانشگاهی مرکز استان برای مصاحبه مراجعه نمایند. بدیهی است نمره مصاحبه داوطلب در یک گرایش تنها برای همان گرایش معتبر می باشد.
4– داوطلبانی که در یک یا چند کد رشته/محل در استان تهران دعوت به مصاحبه شده اند لازم است جهت انجام فرآیند مصاحبه در هر رشته/گرایش به واحد دانشگاهی اعلام شده در کارنامه نتایج اولیه مراجعه نمایند.
5– جدول زمانی مصاحبه دکتری تخصصی در شهر تهران و مراکز استان‌ها به شرح ذیل می‌باشد. لازم به ذکر است که تاریخ و زمان دقیق مراجعه هر یک از دعوت‌شدگان به مصاحبه از طریق وب‌سایت واحد دانشگاهی محل انجام فرآیند مصاحبه علمی اعلام خواهد شد.

dr6– برگزاری مصاحبه‌های دوره دکتری باآزمون و بدون آزمون سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۸ تیرماه آغاز خواهد شد و تا ۶ مردادماه ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که تاریخ و زمان دقیق مراجعه هر یک از دعوت شدگان به مصاحبه از طریق وب سایت واحد دانشگاهی محل انجام فرآیند مصاحبه علمی اعلام خواهد شد.
7– هر یک از داوطلبان دعوت شده به مصاحبه اعم از با آزمون و یا بدون آزمون لازم است در زمان مراجعه برای مصاحبه به واحد دانشگاهی فیش واریز هزینه مصاحبه به مبلغ ۷۰۰۰۰۰ ریال را به حساب سیبا شماره ۰۱۰۵۶۴۵۰۲۰۰۰۳ نزد بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و قبل از حضور در جلسه مصاحبه به مسئول مربوطه تحویل نماید.
داوطلبانی که در بیش از یک رشته/گرایش و در یک یا چند استان دعوت به مصاحبه شده‌اند لازم است برای شرکت در جلسه مصاحبه هر رشته/گرایش/استان مبلغ ۷۰۰۰۰۰ ریال را به حساب فوق واریز و فیش مربوطه را در زمان حضور جهت فرآیند مصاحبه علمی ارائه نمایند.
8– عدم مراجعه فرد جهت مصاحبه در یک یا چند رشته/گرایش/استان، منجر به حذف انتخاب های متناظر در زمان گزینش علمی نهایی از فهرست انتخاب‌های فرد خواهد شد.
9- داوطلبان لازم است فرم اطلاعات اولیه را از طریق وب سایت واحد دانشگاهی محل مصاحبه تهیه و با دقت کامل تکمیل و در زمان حضور در جلسه مصاحبه تحویل گروه تخصصی مصاحبه‌کننده نمایند. کلیه سوابق پژوهشی و آموزشی فرد که در فرم مذکور درج می‌شود، صرفاً با ارائه اصل مدرک معتبر توسط گروه تخصصی قابل ارزیابی می‌باشد. لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می شود که کلیه مستندات مربوط به سوابق پژوهشی و آموزشی خود را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند.
10- از آنجایی که معدل و نمره پایان نامه درج شده در زمان ثبت نام در دوره بدون آزمون ملاک دعوت به مصاحبه داوطلبان قرار گرفته است، لذا داوطلبان این دوره لازم است اصل، تصویر مدرک فارغ التحصیلی و ریزنمرات تأیید شده خود را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند. مطابق تذکر صفحه ۶ دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این دوره ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب در زمان ثبت نام تخلف محسوب گردید و مطابق مقررات با وی برخورد خواهد شد.

در مجموعه آرشیو اخبار


صد و هجدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی پیشرفته در روز پنجشنبه ۱ تیر ماه ۱۳۹۶ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی تست، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه‌ای تاریخ و نحوه پرینت کار آزمون زبان تولیمو تیر ماه ۱۳۹۶ را به شرح زیر اعلام کرد:

صد و هجدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی پیشرفته، صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۴/۱ منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد. برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه ۹۶/۳/۳۰ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد تا داوطلبان بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام‌ خانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی نسبت به پرینت آن اقدام نمایند. بدیهی است که هر داوطلب برای شرکت در جلسه آزمون باید، علاوه بر پرینت کارت شرکت در جلسه آزمون، اصل کارت ملی یا اصل گذرنامه خود را ارائه نماید.

توضیح: چنانچه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون هر گونه اشکالی در کارت ورودی خود مشاهده نمودند، می‌توانند در روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۳/۳۱ صبح از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰۰ با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و دو قطعه عکس به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص مراجعه نموده و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.

تذکر مهم: داوطلبانی که شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام خود را فراموش نموده‌اند، برای دریافت شماره پرونده با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به سیستم پاسخگویی اقدام نمایند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمایند.

۲- آدرس باجه‌های رفع نقص کارت:

دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران: ‌تهران، خیابان کارگر شمالی (امیرآباد)، بعد از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان های ۱۵ و ۱۶

ضمناً به اطلاع می‌رساند که واحد اطلاعات و پاسخگویی به سوالات در این باره از این تاریخ لغایت ۹۶/۴/۱ همه روزه بغیر از ایام تعطیل و در وقت اداری آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان است؛ لذا داوطلبان گرامی به منظور پاسخگویی به سوالات خود می‌توانند به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۲۱۶۳- ۰۲۱۱ تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوری خودداری نمایند.

در مجموعه آرشیو اخبار

موسسه آموزش عالی نورطوبی ضمن آرزوی قبولي طاعات و عبادات برای داوطلبان عزيز در ماه مبارك رمضان، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1396، بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي هاي این دوره مي‌رساند كه دفترچه انتخاب رشته هم اکنون از طریق این لینک  در دسترس شماست و آن دسته از داوطلباني كه بر اساس اعلام نتيجه و مفاد كارنامه نتايج اوليه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي در اين آزمون شده اند، لازم است براساس مفاد اطلاعيه‌ اي كه  در اين خصوص در روز شنبه مورخ 96/3/20 بر روي سايت اطلاع رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار داده مي‌ شود، نسبت به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد نظر خود در زمان مقرر اقدام نمايند.

در مجموعه آرشیو اخبار

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 در روز سه‌شنبه (16 خرداد) خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب، اظهار کرد: بر اساس ضوابط، تعداد 878 هزار و 253 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 430 هزار و 491 نفر زن و مابقی مرد هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام‌کننده در آزمون فوق تعداد 71 هزار و 725 داوطلب علاقه‌مندی خود را برای شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم نیز اعلام کرده‌اند که از این تعداد 32 هزار و 549 نفر زن و مابقی مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد:‌ با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام‌ کننده یعنی تعداد 878 هزار و 253 داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در کد رشته امتحانی دوم یعنی تعداد 71 هزار و 725 داوطلب، لذا برای برگزاری آزمون فوق تعداد 949 هزار و 978 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد 463 هزار و 40 کارت برای زنان و مابقی برای مردان صادر شده است.

توکلی تاکید کرد: آزمون دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 در 132 کد رشته امتحانی صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه 7 و جمعه 8 اردیبهشت 96 در 68 شهرستان و 185 حوزه امتحانی برگزار شد.

به گفته وی، از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب ثبت‌نام کننده، تعداد 707 هزار و 63 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 171 هزار و 190 داوطلب نیز غایب بودند. به عبارت دیگر 81.51 درصد داوطلبان آزمون در جلسه امتحانی حاضر شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد 56 هزار و 884 داوطلب برای شرکت در آزمون کد رشته امتحانی نیز حاضر بودند که از این تعداد 25 هزار و 884 نفر زن و مابقی مرد بودند.

توکلی با تاکید بر اینکه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 روز سه شنبه 16 خرداد ماه جاری اعلام می شود، خاطرنشان کرد: اطلاعات لازم در خصوص نحوه انتخاب رشته و غیره نیز همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور به ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد 96 اشاره کرد و گفت: تعداد 162 هزار و 516 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 96 پذیرفته خواهند شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 به صورت کارنامه تنظیم می‌شود و کارنامه مذکور اوایل نیمه دوم خرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت؛ بنابراین آن دسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که روز شنبه، 20 خرداد 96 بر روی سایت این سازمان قرار داده می‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته‌ محل‌های تحصیلی خود از کد رشته محل‌های امتحانی مجاز اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 96 مجاز به انتخاب رشته شدند و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که این دانشگاه به نحو مقتضی به اطلاع داوطلبان ذیربط خواهد رساند، در مهلت مشخص شده به سایت این دانشگاه مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌ها و دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت آن دانشگاه نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کنند.

در مجموعه آرشیو اخبار

به نام خدا 

 

 

جهت مشاهده برنامه و محل برگزاری امتحانات فایل های زیر را دانلود نمایید:

برنامه امتحانات دوره کارشناسی

برنامه امتحانات دوره کارشناسی ارشد 

در مجموعه آرشیو اخبار

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از پرداخت ماهانه 700 هزار تومان وام ويژه دکتري به دانشجويان خبر داد و گفت: تمامي دانشجويان دوره دکتري از نيمسال اول تا پايان تحصيل در سنوات مجاز مي‌توانند از اين وام بهره‌ مند شوند.
به گزارش ايسنا، مهندس ذوالفقار يزدان‌ مهر در مراسم امضای قرارداد همکاري ويژه دکتري بين صندوق رفاه دانشجويان و بانک توسعه تعاون که امروز در وزارت علوم برگزار شد، در توضيحي درخصوص شيوه‌ نامه پرداخت و بازپرداخت وام ويژه دکتري دانشجويان از طريق بانک عامل خاطرنشان کرد: به منظور حمايت مالي از دانشجويان مقطع دکتري دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالي در جهت انطباق با نيازهاي اساسي کشور، گسترش نهضت توليد علم و حل علمي مشکلات کشور، تقويت و تسهيل حضور و تلاش تمام‌وقت دانشجويان دکتري در دانشگاه‌ها، وام ويژه دکتري مطابق تفاهمنامه منعقده بين صندوق رفاه و بانک توسعه تعاون پرداخت مي‌شود.
وي در ادامه تصريح کرد: صندوق رفاه دانشجويان به منظور اجرايي نمودن طرح جديد «پرداخت وام ويژه دکتري غيربورسيه» با به کارگيري منابع مالي بانک‌ها به منظور ارتقاء سطح کمي و کيفي خدمات رفاهي دانشجويان با بانک‌هاي متعدد وارد مذاکره شد و پس از بررسی شرايط پيشنهادي بانک‌ها و هماهنگي با سازمان برنامه و بودجه کشور، مقرر گرديد بانک دولتي توسعه تعاون نسبت به پرداخت 4 هزار و 400 ميليارد ريال تسهيلات طي 4 سال به دانشجويان مزبور اقدام نمايد. همچنين صندوق رفاه دانشجويان نيز موظف شد مبلغ دو هزار و 500 ميليارد ريال در اين بانک طي پنج سال سپرده‌ گذاري نمايد.
يزدان ‌مهر درخصوص کليات پرداخت وام ويژه دکتري به دانشجويان خاطرنشان کرد: مبلغ وام براي کليه دانشجويان ماهانه حدود 7 ميليون ريال است که پرداخت آن به صورت هر سه ماه يک بار به مبلغ 21 ميليون ريال صورت مي‌گيرد.
وي تاکيد کرد: وام مذکور به کليه دانشجويان واجد شرايط از نيمسال اول تحصيل تا پايان تحصيل در سنوات مجاز (هشت نيمسال) پرداخت مي‌شود به طوري که کارمزد وام مذکور چهار درصد است. همچنين دانشجويان جهت دريافت اين وام بايد هر شش ماه تقاضاي وام و مدارک مستندات آموزشي خود را به ادارات رفاه دانشگاه محل تحصيل تحويل نمايند.
مشاور وزير علوم و رئيس صندوق رفاه دانشجويان همچنين يادآور شد: هر کدام از دانشجويان متقاضي وام پس از تاييد توسط دانشگاه و صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم بايد به شعب بانک توسعه تعاون جهت افتتاح حساب و تحويل مدارک مورد نياز اقدام نمايند. همچنين براي دريافت وام تا سقف 150 ميليون ريال يک ضامن معتبر و بيش از آن تا سقف مجاز وام ويژه دکتري بايد ضامن دوم را به بانک معرفي کند.
به گفته يزدان ‌مهر، دانشجو در طي مراحل دريافت وام صرفا يک بار جهت تکميل مدارک و ارائه تضامين به بانک مراجعه مي‌نمايد و در مراحل بعدي نيازي به مراجعه به شعب بانک نمي‌باشد.
وي خاطرنشان کرد: مدت تنفس وام مذکور يک سال پس از اتمام تحصيل در سنوات مجاز تحصيل است و پس از اين مدت هر دانشجو بايد به تعداد ماه‌ هايي که از وام بهره‌ مند شده است نسبت به بازپرداخت اقساط اقدام نمايند. همچنين به دانشجوياني که پايان‌نامه کاربردي و تقاضامحور داشته و مورد تاييد دانشگاه و صندوق رفاه دانشجويان باشند وام ضروري به مبلغ 10 ميليون ريال در هر نيمسال پرداخت مي‌شود.
رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، درخصوص شرايط و مدارک لازم وام‌گيرندگان نيز گفت: رعايت کليه شرايط مندرج در فصل اول آيين‌ نامه استفاده از وام‌ هاي صندوق رفاه دانشجويان در داخل کشور الزامي است. همچنين فهرست تاييد شده متقاضيان، سالانه در دو نوبت (شش ماه اول و شش ماه دوم) از طريق دانشگاه‌ ها به صندوق رفاه ارسال مي‌شود. در واقع وام ويژه دکتري 4 بار در طول سال تحصيلي با فاصله هر سه ماه يک بار پرداخت مي‌شود.
يزدان مهر در پايان گفت: دانشجويان مشمول اين دستورالعمل فقط در يک رشته و براي يک دوره تحصيلي مي‌ توانند از اين وام استفاده کنند ضمن اين که تاييد و نظارت بر مراحل پرداخت وام براساس مستندات مورد تاييد دانشگاه محل تحصيل متقاضي صورت مي‌ گيرد.